Volební účast v Česku dlouhodobě klesá a sociologické průzkumy nenaznačují, že by se trend měl v nadcházejících předčasných volbách změnit. V roce 2006 přišlo hlasovat téměř 65 procent voličů, v roce 2010 volilo do sněmovny necelých 63 procent, teď průzkumy odhadují volební účast jen kolem 55 procent.

Na volební účasti i výsledku se projeví korupční kauzy, hlasování ovlivní spory v bývalé koalici předcházející rozpadu sněmovny, krize v ODS kvůli pádu Petra Nečase a kauze Jany Nagyové, rivalita ve vedení ČSSD i nástup nových hnutí a stran.

Dokážete si v současné situaci vybrat jednu z kandidujících stran, aniž byste si museli říct, že volíte „nejmenší zlo“? Proč jsou pro vás volby problematické? Jaké jsou důvody, kvůli kterým váháte, nebo už dokonce víte, že svůj hlas neodevzdáte? V aplikaci serveru IHNED.cz můžete u každé strany, která má reálnou šanci dostat se do sněmovny, vybrat tři důvody, kvůli nimž je pro vás nepřijatelná.

Pozitivní verzi ankety, ve které můžete vyjádřit svoji volební naději, pak najdete ZDE.

Klikněte na logo strany, objeví se vám nejčastěji zmiňované důvody ostatních čtenářů. Vyberte stranu a přidejte své tři důvody, proč je pro vás nepřijatelné, abyste ji v předčasných volbách odevzdali hlas. Anketa je již uzavřena, děkujeme za účast.


 

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.