Vlastnictví patří k základním ústavním právům. Ovšem s výkonem vlastnického práva už to tak jednoduché není. Protože vlastnictví skutečně zavazuje a každý vlastník může vykonávat svá práva jen do té míry, do níž neomezuje práva ostatních lidí. Sousedské spory jsou při naplňování tohoto pravidla těžkou disciplínou.

Nový občanský zákoník se snaží upravit výkon a případná omezení vlastnického práva o něco podrobněji než ten dosavadní, většinou ale vychází ze stejných zásad. Pro bližší představu se podívejte na náš rozcestník ke speciálu k novému občanskému zákoníku.

Mluví-li se o sousedských sporech, většina lidí si asi představí dvě zahrady vedle sebe a větve ovocných stromů obsypané plody, přesahující na cizí pozemek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.