Papírna Neograph spojovaná s podnikatelem Ivem Rittigem se opět zkouší dostat k zakázce, která ji v minulosti zdiskreditovala: k dodávce jízdenek pro pražskou hromadnou dopravu.

Čtyřletý kontrakt za 170 milionů korun sice ještě nebyl uzavřen, IHNED.cz však měl možnost nahlédnout do dokumentů, které svědčí o snaze Neographu se po dvouleté pauze do tendru vrátit.

Byť by tentokrát Neograph zřejmě nedostal tak velkou šanci zakázku předražit jako před dvěma lety, kdy figuroval jako hlavní dodavatel a tekly by přes něj všechny peníze pro subdodavatele.

Právě tehdy podle zjištění Nadačního fondu proti korupci měla papírna ze Štětí umožnit, aby z ní přes nastrčenou firmu v Karibiku odcházelo na konta podnikatele Iva Rittiga ročně okolo sedmi milionů korun – přesněji 17 haléřů z každé jízdenky (téměř polovina částky, kterou dopravní podnik za jednu jízdenku platil). Tvrzení fondu navíc potvrdil i soud, který v létě nepravomocně zamítl Rittigovu žalobu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.