Nadcházející volby podle volební lídryně ODS Miroslavy Němcové rozhodnou o tom, zdali země půjde cestou Německa, kde zvítězila pravice, nebo opačným směrem. "Nechceme jít v protisměru, nechceme být pouze na okraji prosperujících zemí. Nechceme být zemí, kde mají rostoucí vliv na chod státu nereformovaní komunisté," řekla v on-line rozhovoru se čtenáři IHNED.cz Němcová.

Ta zároveň vyloučila, že by po volbách vznikla velká koalice ODS a ČSSD. V jejich programech prý není vůbec žádná shoda.

Němcová také odmítla, že politika je nečestná. "Členy politických stran, budu ale mluvit jen za ODS, jsou v naprosté většině obětaví a slušní lidé. Na těchto lidech ODS staví, nebudu ale zastírat, že bychom uvítali, kdyby strana personálně posílila," uvedla.

Podle ní se jí teď hlásí řada mladých lidí, kteří chtějí vstupem do ODS podpořit tradiční politickou stranu. "Zároveň nechtějí vyslyšet vždy nové a nové spasitele, kteří se před každými volbami pravidelně zjevují," dodala.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.