Pražský dopravní podnik se zbaví manažera úzce spojeného s problémovými zakázkami z éry bývalého generálního ředitele Martina Dvořáka.

Začátkem příštího týdne skončí ve funkci šéf zásobování Petr Oumrt – muž, přes kterého šly od roku 2007 veškeré nákupy a veřejné zakázky podniku.

Oumrt je považován za jednoho z klíčových spojenců Martina Dvořáka, kterého kvůli údajně nevýhodným obchodům dopravního podniku obvinila protikorupční policie. Jde o zakázky z let 2007 až 2011, kdy se podle Nadačního fondu proti korupci měly některé zakázky v dopravním podniku tunelovat a peníze z předražených tendrů měly podle fondu končit na účtech vlivného lobbisty Iva Rittiga.

Podnik bude Oumrta, jenž byl před revolucí příslušníkem komunistické rozvědky, platit ještě v říjnu. Teprve poté bývalý šéf nákupu z největší pražské městské firmy definitivně odejde.

„Funkci vedoucího jednotky bude zastávat do 30. září, dopravní podnik pak opustí k 31. říjnu,“ potvrdil mluvčí dopravního podniku Petr Vorlíček.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.