Na prodeji slavné vily mohl Karel Scheinpflug vydělat víc, než 43 milionů korun, které mu zaplatí městská část Prahy 10. Polovina domu bratří Čapků, kterou si uznávaní malíř a spisovatel pořídili ve 20. letech 20. století na pražských Vinohradech, má nejen architektonickou, ale i historickou hodnotu.

První poschodí a podkroví se zachovalo ve stavu, jako by je spisovatel Karel Čapek před pár hodinami opustil. A co víc. Ve vile jsou cenné písemnosti, obrázky, fotografie i drobné předměty, které nikdo z odborníků ještě neviděl.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.