Někdejší šéfporadce Miloše Zemana je s prezidentem a jeho novými našeptávači v těžkém sporu. Miroslav Šlouf založil a vybudoval Stranu práv občanů – Zemanovce jen kvůli tomu, aby dostal svého mentora na Hrad.

Stranu i Zemana mu teď „sebrali“ Vratislav Mynář a Martin Nejedlý. Když jej pražská organizace zvolila jedničkou kandidátky pro sněmovní volby, vydržel na ní jen den, tak rychle jej celostátní vedení SPOZ vyškrtlo.

Jak vlastně proběhla ta konference předminulý týden, na níž jste se stal na den lídrem pražské kandidátky SPOZ?

Celé to bylo tak, že jsme dopoledne zahájili jednání, na to přiběhl Martin Nejedlý, vzal si slovo a řekl nám, ať se nestaráme o složení kandidátky, to že určí vedení strany. My jsme ale čekali, že se Zdeněk Žák aspoň objeví a řekne, že kandidovat chce. Volal jsem mu z místa, ale nezvedal to. Dobře se spolu známe, spolupracovali jsme spolu. Lidi se dost naštvali. Začalo se proto diskutovat, jestli neoslovit jako lídra Františka Ringo Čecha. Ten už ale nemohl, a tak se seskupili kolem mě a přemluvili mě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.