V čele pražského dopravního podniku pravděpodobně skončí generální ředitel Milan Křístek. V úterý nabídl svou rezignaci.

Na Křístkovo rozhodnutí jako první upozornil server Česká pozice.cz. Důvody rezignace zatím nejsou úplně jasné. Křístek mluví o neshodách s radou hlavního města, která je zároveň valnou hromadou podniku. Problémy se tak zřejmě týkají například obtížného financování dopravního podniku, které zatěžuje mimo jiné nákup moderních tramvají od Škody Transportation.

Nedá se však vyloučit ani vliv toho, že šéf firmy upravoval některé problematické smlouvy z minulosti. Například kontrakt na SMS jízdenky s firmou Crowsnest, u něhož se počítalo s automatickým prodloužením v případě zájmu této společnosti.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.