Obyvatelé Česka starší 15 let vydají během roku za nákup nových knížek průměrně 691 korun. Naprostá většina z nich si je přitom pořídí v klasické papírové podobě, a to buď v knihkupectvích, nebo přes internet. Výhradně na čtečkách listuje v knížkách jen procento čtenářů starších 15 let, dalších šest procent si je na tomto přístroji přečte občas.

Průzkum Národní knihovny a Ústavu pro českou literaturu Akademie věd, který se uskutečnil s tříletým odstupem od posledních výsledků, byl tentokrát zaměřen spíš na knižní trh.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.