Senátor Vladimír Dryml již není členem Strany práv občanů - Zemanovců (SPOZ). O jeho vyloučení rozhodla ve čtvrtek večer královéhradecká organizace strany. Informaci potvrdil krajský předseda Miroslav Matějka.

Dryml nedávno kritizoval právě Matějku za údajně nečestné metody při náboru nových členů. V půlce září se s ním dostal do potyčky na krajské konferenci SPOZ. Senátor a někdejší člen ČSSD kritizoval také obsazení stranických kandidátek do předčasných voleb.

ČTK se o Drymlově vyloučení dozvěděla od důvěryhodného zdroje. "Potvrzuji tuto informaci," napsal v SMS zprávě Matějka.

Dryml serveru IHNED.cz řekl, že mu o čtvrtečním vyloučení nikdo nedal vědět a dozvěděl se to až v pátek ráno. "To je ta demokracie," poznamenal Dryml ironicky. Blíže se odmítl vyjadřovat a odkázal na odpolední tiskovou konferenci, kterou svolal do sídla Senátu.

K neshodě mezi Drymlem a královéhradeckým předsedou Matějkou došlo na nedávné krajské konferenci. Senátor flétnistu a šéfa Českých doteků hudby při vzrušené debatě chytil za kravatu.

Pro média následně uvedl, že by Matějka "zasloužil pár facek, aby se konečně probral". Matějku Dryml také obvinil z takzvaného velrybářství při náboru straníků. Matějka Drymlova narčení odmítl.

Dryml: SPOZ není demokratická

Senátor si také minulý týden stěžoval médiím na údajně nedemokratické prostředí ve SPOZ. "V ČSSD to má aspoň nádech demokracie, ve SPOZ je jednání brutální a křupanské,“ řekl serveru Česká pozice. Dryml též kritizoval způsob dosazení zpěváka Daniela Hůlky za lídra kandidátky SPOZ pro předčasné volby v hradeckém kraji.

Dryml získal senátorský mandát v roce 2008 v obvodu Hradec Králové ještě jako člen ČSSD. Hradecká SPOZ však nedávno uvedla, že s Drymlem jako senátorským kandidátem ve volbách v příštím roce nepočítá. Do senátních voleb v Hradci Králové hodlají zemanovci vyslat nestraníka - ředitele hradecké fakultní nemocnice Romana Prymulu.

Dryml, který je předsedou senátního klubu SPOZ-KSČM-Severočech, se v minulých dnech postavil za kandidaturu Miroslava Šloufa v Praze. Šloufa do čela kandidátky schválila pražská SPOZ, předsednictvo ho ale vyškrtlo a nahradilo ministrem dopravy v demisi Zdeňkem Žákem.

Související