Stranu práv občanů – Zemanovci sužují měsíc před volbami ostré vnitrostranické konflikty. Vedení strany sice rozpolcenost uvnitř partaje odmítá, události posledních dní ale svědčí o opaku. Nejužší stranické vedení se takřka okamžitě zbavuje každého kritika.

Naposledy za své názory pykal senátor Vladimír Dryml, kterého zemanovci vyloučili ze svých řad kvůli sporu s šéfem hradecké krajské organizace Miroslavem Matějkou. Dryml se opřel do údajných velrybářských praktik při náboru nových členů, Matějka ovšem jeho slova odmítl. Došlo dokonce k potyčce, při které Dryml chytil Matějku za kravatu.

Podle stranického místopředsedy Vladimíra Kruliše se však u zemanovců nic vážného neděje. „Na čtvrtečním jednání předsednictva jsme si vše rozumně vyříkali a dál táhneme za jeden provaz,“ řekl Kruliš.

Podobné spory jako ten ve východních Čechách jsou podle něj součástí demokracie. „Nejsme rádi, že se takové věci dějí. Na druhou stranu, v demokratické straně nemůžete nikomu bránit, aby projevoval svůj názor,“ řekl Kruliš. Odmítl přitom, že by strana automaticky trestala každého, kdo projeví nesouhlas.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.