Jan Kasal kandidoval za KDU-ČSL v každých volbách od roku 1990. Letos je poprvé vynechá.

Je nakonec prý rád, že lidovci se v roce 2010 do sněmovny nedostali. On sám si prý nedokáže představit, co by tam dělal.

A ani teď KDU-ČSL nedoporučuje, aby šla do vlády. "Nevidím žádného blízkého partnera, co se týká programu," říká v rozhovoru pro server IHNED.cz Kasal, který je od loňského podzimu zastupitelem Kraje Vysočina.

Vy nekandidujete do sněmovny poprvé od roku 1990. Odradil vás neúspěch lidovců v roce 2010?

Ale vůbec ne. Myslím si, že za 20 let už mám odslouženo.

Na druhou stranu, ještě loni jste kandidoval v krajských volbách a stal jste se zastupitelem.

Ale aniž bych chtěl. Kandidoval jsem jako podpůrná složka kandidátní listiny, jelikož jsem to chtěl vrátit všem, kteří mi v uplynulých letech pomáhali. Ale voliči mě vykroužkovali, s tím člověk nemůže počítat. (Jan Kasal byl na posledním místě kandidátky a poskočil na třetí pozici – pozn. red.)

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.