Kamery v téměř třiceti brněnských tramvajích mohou jako vůbec první v Česku natáčet cestující, záznam bude navíc možné uchovat po dobu dvou pracovních dnů.

Kamerový systém se záznamem pro tramvaje typu 13T, kterých v moravské metropoli jezdí devětadvacet, zaregistroval totiž v pondělí Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) jako nástroj pro ochranu majetku Dopravního podniku města Brna (DPMB), ochranu zdraví cestujících a ochranu před vandalismem.

"Moderní tramvaje 13T, které jsme nakupovali v letech 2009 a 2010, byly vybavené kamerami už z výroby. Záznamový systém ale musel být dosud vypojený. To, co se ve vozidle děje, tak viděl jen řidič na své obrazovce. Nyní můžeme dění v tramvaji nahrávat," vysvětlila tisková mluvčí brněnského dopravního podniku Linda Hailichová.

"Záznam z kamer nám usnadní identifikaci pachatelů trestných činů – ať už se jedná o poškozování našeho majetku, nebo poškozování majetku či zdraví našich cestujících," doplnil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.