Dvaadvacetiletý student elektrotechniky Jan Pikous je nejmladším komunistou, který se bude snažit na kandidátce jihočeské KSČM v předčasných volbách dostat do Poslanecké sněmovny. Mladý soudruh, který do strany vstoupil z přesvědčení pár měsíců po svých narozeninách, už přitom má zkušenosti z politiky - je zastupitelem Českých Budějovic. 

Pikous není jediným kandidátem do voleb za KSČM, jehož generace vládu své strany nezažila. Studentů mají komunisté víc. I proto se letos průměrný věk všech kandidátů o více než 1,5 roku snížil a oproti parlamentním volbám v roce 2010 dokonce klesl pod 50 let.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.