Do KSČM se hlásí stále více mladých lidí. A stejně tak mají komunisté tisíce voličů, kterým je méně než třicet let. "Mezi jejich voliči to jsou dvě až tři procenta lidí," říká Daniel Kunštát ze Sociologického ústavu AV ČR.

Podle něj v každé společnosti existuje skupina lidí, kteří hledají jednoduché odpovědi na složité otázky, touží po jasném výkladu společnosti a dějin, po výkladu, který by osvětlil jejich nespokojenost se životem. "A komunistická strana jim tuto službu nabízí," dodává Kunštát.

Mezi mladé voliče KSČM patří i Petr Cvalín ze Staňkova v Plzeňském kraji. Je mu 23 let, a komunismus tedy nezažil.

"Volím demokratickou stranu KSČM, která vznikla v roce 1990 a není následovnicí nedemokratické KSČ. Volím ji, protože komunisté lpí na sociálních jistotách a nepreferují jednu skupinu obyvatel vůči druhé tak jako pravicové strany ODS a TOP 09," říká Cvalín, který už z přesvědčení vstoupil i do strany.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.