Při příležitosti 64. výročí vzniku Čínské lidové republiky vybral britský deník The Daily Telegraph téměř dvacítku zajímavostí, které jste možná o nejlidnatější zemi světa dosud netušili.

Patří mezi ně i historka o tom, jak se čínský komunistický vůdce Mao Ce-tung pokusil znemožnit svůj sovětský protějšek - Nikitu Chruščova tím, že ho pozval na schůzku k bazénu. Mao věděl, že ruský lídr neumí plavat a jediným způsobem, jak zůstat na hladině, jsou pro něj plavací rukávky.

Nakonec ale Chruščov jen seděl u bazénu a máchal si nohy. Mao se později svěřil svému lékaři, že to byl jeho způsob, jak "píchnout Chruščova špendlíkem do zadku."

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.