Druhý nejvýše postavený muž ministerstva dopravy Lukáš Hampl nemá bezpečnostní prověrku na třetí stupeň – Tajné.

Ačkoliv Hampl celé ministerstvo fakticky spoluřídí a zastupuje samotného ministra, na základě rozhodnutí tehdejšího šéfa resortu Aleše Řebíčka (ODS) z roku 2008 mu stačí jen první stupeň – Vyhrazené.

Přitom po 3 ředitelích odborů, 5 vedoucích oddělení a 10 zaměstnancích se prověrka na třetí stupeň nyní vyžaduje, řada dalších úředníků musí mít alespoň druhý stupeň.

"Je to vždy na rozhodnutí ministra, jestli na tom trvá, nebo ne. Po dobu mé praxe jsem neměl příliš možností přijít s tajnými dokumenty do styku," řekl serveru IHNED.cz Hampl, který je od roku 2011 náměstkem pro Sekci ekonomiky a fondů EU. Na ministerstvo přišel v dobách Víta Bárty (VV).

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.