Šumperský advokát Michal Klusák dostal od státního aparátu dvě tvrdé rány. Nejprve se loni v létě neúspěšně snažil přihlásit nové služební auto, protože nefungoval registr vozidel. A podruhé narazil, když se za marné čekání u přepážky domáhal odškodného, které stát sám nabízel. 

Klusákovu žádost zatrhlo ministerstvo dopravy i přesto, že se loni v létě tehdejší ministr Pavel Dobeš dušoval, že jeho úřad řidičům uhradí všechny škody související s nefunkčním registrem.

„Mně nevyhověli,“ říká Klusák, který žádal o proplacení čtyřiceti tisíc korun za to, že se mu loni v červenci během čtyř dní opakovaně nedařilo přihlásit vozidlo koupené v Německu.

Vícenáklady za desítky tisíc mu prý vznikly proto, že s nepřihlášeným vozem nemohl jezdit. Kvůli časovému vytížení si prý musel najmout firmu, která to za něj na úřadu vyřídila. A navíc si musel půjčit náhradní vůz a uhradit i parkovné nepřihlášeného auta na hlídaném místě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.