Česká armáda poprvé vysílá do zahraničí jeden ze svých nejdražších strojů: na Sinajském poloostrově chce nasadit dopravní letadla CASA, za která i se servisem dosud zaplatila na čtyři miliardy korun. Od listopadu zde má jeden letoun působit po dobu čtrnácti měsíců ve službách mezinárodní mise MFO (Multinational Force and Observers), která dohlíží na dodržování egyptsko-izraelské mírové smlouvy z roku 1979.

„Velení mise si náš letoun přímo vyžádalo,“ říká v rozhovoru pro IHNED.cz pilot a velitel vysílané české jednotky Milan Laniak.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.