Policisté loni v listopadu zastavili a chtěli pokutovat řidiče za to, že při jízdě držel mobilní telefon. Když s pokutou na místě nesouhlasil, iPhone mu na vyzvání zabavili.

Řidiče se nyní zastal zástupce ombudsmana Stanislav Křeček. Ten se domnívá, že policisté muži zabavili telefon zcela zbytečně. Pokud provinilec nesouhlasí s vyřešením přestupku na místě, musí policisté předat případ úředníkům, ti ale telefon jako důkaz nepotřebují.

"Není-li telefon věcí důležitou pro řízení o přestupku, protože k naplnění formálních znaků telefon nehraje roli, pak by se jednalo o zcela zbytečný krok ztěžující život řidiče, který nikomu, včetně správního orgánu, v ničem
nemůže pomoci," tvrdí zástupce veřejného ochránce práv.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.