Na čtvrteční verdikt soudu ve švýcarské Bellinzoně netrpělivě čekají také žalobci Vrchního státního zastupitelství v Olomouci, kteří loni obnovili vyšetřování případu Mostecké uhelné. Bývalým šéfům důlní společnosti nechali v Česku zablokovat majetek za celkem 1,2 miliardy korun. Nyní ovšem nevědí, zda nebudou muset jejich stíhání zastavit. Platí totiž zásada, že člověk nemůže být dvakrát odsouzen za tutéž věc.

„Tento princip platí jak v českém, tak ve švýcarském právu, a my jej samozřejmě musíme respektovat,“ říká olomoucký státní zástupce Petr Šereda, který v současnosti českou větev případu Mostecké uhelné dozoruje.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.