V asi nejsledovanější privatizační kauze novodobé historie, která se týká Mostecké uhelné společnosti, ve čtvrtek po poledni vynesly švýcarské soudy první tresty.

Mezi prvními byl uznán vinným Antonín Koláček. Za podvod, praní špinavých peněz a porušování povinnosti při správě cizího majetku dostal 52 měsíců vězení nepodmíněně.

Další dva čeští aktéři budou pykat v žaláři jen o něco kratší dobu – Marek Čmejla čtyři roky a Jiří Diviš 46 měsíců. Soud je shledal vinnými též za podvod a praní špinavých peněz.

Oldřich Klimecký si vyslechl trest za opakované praní špinavých peněz ve výši 37 měsíců. Za totožný trestný čin si podstatně nižší trest vysloužil Petr Kraus – 16 měsíců ve vězení.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.