Pěstované žampiony od polského dodavatele P.H.U. Malkowski obsahovaly velké množství pesticidů carbendazimu a benomylu. Zjistili to pracovníci Státní zemědělské a potravinářské inspekce  (SZPI) při běžné laboratorní analýze zaměřené na rychloobrátkové zboží. Koncentrace pesticidů byla v polských žampionech téměř čtyřnásobně vyšší než povolují normy.

"Po zhodnocení rizika je možné naměřenou hodnotu označit při dlouhodobé konzumaci za škodlivou pro lidské zdraví," uvedl mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Zjištění o nebezpečné potravině inspekce okamžitě vložila do evropského systému rychlého varování.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.