Sociální demokracie již nechce referendum k církevním restitucím, které dříve zvažovala. Pokud by byla v nové vládě, chce s církvemi jednat o snížení vyjednané finanční náhrady za nevydaný majetek. Tu předchozí vláda stanovila na 59 miliard korun. Všelidové hlasování prosazuje KSČM.

"Referendum nepomůže systémově řešit tuto otázku. Navíc by to byla zbytečná investice," uvedl místopředseda ČSSD Lubomír Zaorálek. Sociální demokraty podle něj zajímá současná částka kompenzací, která má být navíc navýšena o inflaci.

V současné ekonomické situaci země je podle Zaorálka nepřijatelně vysoká a budoucí vláda by chtěla jednat o jejich snížení.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.