Ještě minulou neděli byl premiér v demisi Jiří Rusnok nervózní ze zprávy protikorupční organizace Transparency International. Státní podnik Čepro podle ní obchoduje za miliardy s podezřelou firmou, která sídlí v ústeckém rodinném domku a navíc má vlastníka na Kypru.

„Já si nedovedu představit, že bych byl ředitelem nějaké státní firmy a uzavíral kontrakty s takovými společnostmi. Mě to prostě děsí,” řekl Rusnok v České televizi.

Stačil ale týden a Rusnok už je prý mnohem klidnější. Pozval si ředitele Čepra Jana Duspěvu na kobereček a šéf státní firmy mu údajně objasnil všechny obchody. A ujistil ho, že rozhodně nenakupuje naftu a další ropné produkty od podvodníků se skrytými majiteli. “Dostalo se mi uspokojivého vysvětlení,” vzkázal Rusnok serveru IHNED.cz přes vládní mluvčí Janu Jabůrkovou bez dalších podrobností.

„Panu premiérovi jsem předal analýzu nákupů Čepra včetně seznamu dodavatelů a nákupních objemů. Jsou to vyloženě tvrdá data,“ poodkryl průběh jednání u Rusnoka Jan Duspěva.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.