SPOZ má tento týden potíže se svým webem. Stránky zemanovců v úterý napadl neznámý hacker, který na ně umístil pornografické fotografie.

Místopředseda SPOZ Vladimír Kruliš v úterý oznámil, že strana po narušení bezpečnosti webu přesunula své internetové stránky na nové adresy www.spoz2013.cz a www.zemanovci2013.cz.

A ve čtvrtek někdejší Zemanův přítel Miroslav Šlouf původní weby SPOZ.cz a zemanovci.cz vypnul úplně. Právě on totiž vlastní obě domény, na kterých se zemanovci dosud prezentovali.

Je to Šloufova pomsta za to, že jej vedení strany vyškrtlo z čela pražské kandidátky? "K tomu bych se asi nevyjadřoval. Je to jeho právo, protože je majitelem té domény," uvedl pro server IHNED.cz mluvčí SPOZ Vladimír Kruliš.

spozStrana ale předem o vypnutí nevěděla. "Neinformoval nás předem. Nicméně museli jsme být připraveni na tuto variantu," uvedl Kruliš.

Stránky tak začaly fungovat na nových adresách poměrně rychle.

Útok hackerů a potíže s doménou navíc zafungovaly jako reklama. "Návštěvnost je vyšší od chvíle, co se o našem webu píše," dodal Kruliš.

Miroslav Šlouf patří k nejaktivnějším odpůrcům současného vedení strany. Nechal se zvolit do čela pražské kandidátky, vedení SPOZ ho ale vzápětí vyškrtlo.

Lobbista reagoval prohlášením, že ještě do voleb zváží, zda ze strany vystoupí. Následovat by ho prý mohli i další spolustraníci. "Záležet bude na tom, jak se vedení SPOZ postaví k požadavku, aby byl po volbách svolán mimořádný volební sněm," řekl začátkem října.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.