Předseda Strany zelených Ondřej Liška nasadil na lov voličů týden před volbami hip hop. Natočil videoklip, ve kterém dokonce sám rapuje. "Můj hlas je zelenej, tvůj hlas je zelenej, váš hlas je zelenej, náš hlas je zelenej," zpívá v refrénu.

Liška se v klipu pouští i do konkurence. A to v pasáži, kdy zpívá: "Svým hlasem můžeš změnit spoustu věcí, vypustit kuřata z Babišovejch klecí."

Do písně zahrnul Liška i témata z volebního programu, která se týkají mimo jiné životního prostředí, gayů či Romů.

Podívejte se, jak šéf Zelených Ondřej Liška rapuje:

„Chtěli jsme před volbami přijít s něčím, co by kampaň alespoň trochu odlehčilo. Nápad, abych rapoval o tom, že každý hlas má smysl a není ztracený, jistě není nový,” říká Ondřej Liška, který prý zatím o profesionální dráze rappera neuvažuje.

Písní už zaujaly i jiné strany. Blok Hlavu vzhůru! si jako hymnu zvolil píseň s popěvkem "metelesku blesku". Pěvecké duo Eva a Vašek stvořilo pro Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury znělku, která vychází z písně Mimořádná linka Praha–Tokio.

Zatím jste si přečetli 100 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.