Teprve v pátek potvrdil pražský dopravní podnik oficiálně informaci, kterou už před měsícem přinesl IHNED.cz. Tedy že nový tendr na dodávky jízdenek získá Státní tiskárna cenin. Jde o pětiletý kontrakt za 170 milionů korun.

Smlouva ještě není podepsána, obě strany se mají sejít příští týden. 

„Zakázka na tisk jízdenek v minulých letech byla předmětem mnoha diskusí, a proto věřím, že dopravní podnik má nyní stabilního a transparentního dlouholetého dodavatele,“ uvedl v tiskové zprávě nový generální ředitel dopravního podniku Jaroslav Ďuriš.

Podle něj budou mít jízdenky vyšší stupeň zabezpečení. „Zamezíme jejich falšování a případným únikům příjmů,“ dodal Ďuriš s tím, že Státní tiskárna cenin bude dodávat největší městské firmě blokové jízdenky a kupony MHD, průkazky MHD, kontrolní jízdenky, potvrzení o studiu, doklady o zaplacení přirážky či pokutové bloky a další.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.