Konfederace politických vězňů neposlala Hradu své nominace na státní vyznamenání. Organizaci, která sdružuje politické vězně, odbojáře a uprchlíky z doby komunistické totality, vadí, že se nynější český prezident Miloš Zeman otevřeně nepostavil komunismu. Informaci přinesl deník MF Dnes.

"My, protikomunističtí odbojáři, jsme to prostě nepřenesli přes srdce," uvedl pro MF Dnes místopředseda konfederace Leo Žídek.

Zeman však může udělit vyznamenání vybraným bývalým politickým vězňů i bez nominace konfederace. Zda se tak rozhodl, není podle Žídka jasné.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.