Je potřeba zabránit nástupu temné síly, tvrdí na Facebooku Rytíři Jedi. Za touto iniciativou stojí nadšenci, kteří se inspirovali v Hvězdných válkách a jejichž cílem je přilákat mladé lidi k volbám.

"Mladí ztrácí o svobodnou volbu zájem. Víme, že demokracie má své limity, ale furt je lepší než autoritativní režim. Proto jim na příběhu dobra se zlem chceme připomenout, že jít k volbám je velká odpovědnost," říká jeden z autorů projektu, který se představil jako Mace Windu. Ten ve Hvězdných válkách patří k nejzkušenějším členům Rady Jediů.

Novodobí Jediové chtějí vyburcovat voliče, aby neumožnili nástup temné síly. Kdo z politické reprezentace ztvárňuje dobro a kdo zlo, ale Mace Windu sdělit odmítá.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.