Bohuslava Sobotku, Marka Bendu či Michala Haška spojuje fakt, že se hned po škole či ještě během studia začali věnovat politice.

Také oni si ale uvědomují, že politika je nebude živit věčně a že přijde čas, kdy si budou muset hledat svou první plnohodnotnou práci v jiné oblasti.

Například Marek Benda, který je poslancem téměř nepřetržitě od roku 1990, kdy mu bylo teprve 21 let, by se naplno věnoval advokacii.

"Do politiky jsem byl vlastně vstoupen svým tátou dávno před studii. Nicméně 20 let se živím tvorbou práva a kontakty s lidmi. Asi nebudu úplně přepřahat, takže bych se nejspíš věnoval advokaci," sdělil serveru IHNED.cz Benda.

Ten v roce 2008 absolvoval magisterské studium na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni.

Benda nemá v letošních volbách příliš dobrou výchozí pozici. Ocitl se až na 10. místě pražské kandidátky ODS. Do sněmovny by se tak dostal pravděpodobně jen v případě, že ho lidé budou ve velkém kroužkovat.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.