Strany měly poslední týden na přesvědčování voličů, aby jim dali svůj hlas. Většina partají ale nejdůležitější fázi předvolebního období promarnila.

Vyplývá to z vyjádření marketingových expertů, kteří pro server IHNED.cz hodnotili finiš jednotlivých kampaní.

"Poslední týden hraje v rozhodování voličů naprosto zásadní roli. S ohledem na to vnímám jako stěžejní mobilizaci skalních příznivců. Kdo bude schopen zapojit do kampaně své fanoušky, dát jim do rukou kvalitní argumenty, ten bude schopen na svou stranu získat nejvíce nerozhodnutých. Nyní sehrává klíčovou roli hlas vašeho okolí," říká Tomáš Nádr z Havas WW Digital.

Oslovení odborníci se shodují, že finiš vyšel nejlépe Straně zelených. Její předseda Ondřej Liška natočil videoklip Barva tvýho hlasu, ve kterém rapuje. Video za necelý týden vidělo už 200 tisíc lidí.

Stranu podpořil videem i Tomáš Hanák, který přesvědčuje lidi, aby volili zelené. Ti spustili i mobilizační kampaň na Facebooku, tisíce jejich fanoušků si obarvily profilové fotky nazeleno.

"Rapování Ondřeje Lišky je svěží. Má pozitivní emoce, je srozumitelné a vyznívá autenticky. Jasná je také výzva Když se nebudete bát, máme 8 procent. Hanákovo vyhazování od dveří a finální zastřelení mi přijde jako samoúčelný pokus o vtip. Ale aspoň se o něj pokusili. Zeleným vyšel konec kampaně víc než její začátek," myslí si marketingový odborník Jan Binar z McCann Erickson Prague.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.