V kolik hodin budou známy výsledky? Kdy se poprvé setkají předsedové zvolených stran? Jaký hlas je neplatný? Server IHNED.cz sestavil praktického průvodce volbami.

Jak kroužkovat

Preferujete-li na kandidátce určité osoby, zakroužkujte čísla před jejich jménem. Vybrat můžete maximálně čtyři kandidáty. Pokud zakroužkujete více lidí, počítá se takový lístek ve prospěch celé strany.

Koružkování si můžete už nyní vyzkoušet zkušebně na adrese www.krouzkovaninanecisto.cz.

Jak se chovat ve volební místnosti

Po příchodu se komisi prokážete občanským průkazem či cestovním, diplomatickým a služebním pasem nebo cestovním průkazem. Poté dostanete obálku a eventuálně hlasovací lístky, odeberete se za plentu, kde vložíte jeden hlasovací lístek do obálky. Tu vhodíte do urny.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.