Prezident Miloš Zeman dorazil do volební místnosti spolu se svou manželkou Ivanou. Po vhození svého hlasu do urny na základní škole v pražských Lužinách novinářům řekl, že jediné co od voleb očekává, je co nejvyšší účast. "Pan ředitel školy mi potvrdil, že zatím to vypadá dobře," dodal.

Stejné přání už vyslovil během dopoledne, kdy při návštěvě Roudnice nad Labem voliče vyzval k tomu, aby nebyl u urny osamocený, respektive aby se i oni vyslovili k příštímu složení dolní komory. "Vím, že to zní nepříjemně, ale jestliže se říká, že v den voleb je volič králem, tak ten, kdo se tohoto kralování vzdává, je svým způsobem zbabělec," prohlásil.

Koho volil, prezident ve volební místnosti neprozradil. Už dřív ale opakovaně řekl, že dá svůj hlas SPOZ.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.