Pod předsedou ČSSD Bohuslavem Sobotkou se houpe křeslo. Sociální demokraté, kteří měli ještě v nedávných průzkumech třicetiprocentní volební potenciál, dosáhli pouze na necelých 20,5 procenta hlasů voličů.

Výsledek ČSSD je nejhorší v historii České republiky. V roce 1996 získala 26 procent, v roce 2006 přes 32 procent a při posledních volbách v roce 2010 to bylo 22 procent.

S největší pravděpodobností nedosáhnou ani spojením s komunisty na to, aby sestavili levicový kabinet. Opatrně tak zaznívají první hlasy, zda předčasné volby neznamenají pro ČSSD Pyrrhovo vítězství a zda by za to právě předseda "neměl zaplatit".

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.