Hnutí ANO nepůjde navzdory úspěchu ve volbách do vlády. Prohlásil to šéf hnutí Andrej Babiš. Neumím si představit při programu ČSSD, že bychom ji podpořili, potřebujeme stabilitu pro investory a nízké daně, řekl.

ANO chce podle něj zabránit nástupu levice s podporou komunistů. Babiš ovšem také odmítl jakoukoli podporu pro TOP 09 a ODS. Nemůžeme investory znejistit tím, že budeme stále měnit podnikatelské prostředí podle toho, kdo bude vládnout, řekl Babiš v rozhovoru.

Překvapil vás tak vysoký volební zisk?

Dva roky jsem tady běhal po naší zemi, dnes máme druhé výročí založení občanského sdružení ANO, tak je to symbolické, co se nám po dvou letech povedlo.

Do vlády jste vstupovat nechtěli, přehodnocujete pod vlivem těchto výsledků své rozhodnutí?

Určitě ne. Jsme rádi, že můžeme zabránit nástupu levice za podpory komunistů, takže já jako bývalý člen KSČ, na což nejsem pyšný, jsem rád, že tomu můžu zabránit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.