Bývalý šéf dopravních policistů Stanislav Huml, který se dostal před třemi lety do Poslanecké sněmovny za Věci veřejné Víta Bárty, usedne v parlamentní lavici – na rozdíl od Bárty – i tentokrát. Na středočeské kandidátce ČSSD přitom obsadil dvanácté, tedy běžně nevolitelné místo.

Do parlamentu ho ale znovu poslali voliči, kteří mu dali 7416 preferenčních hlasů. "Celé dva měsíce, co jsem byl nezaměstnaný, jsem dělal, co se dalo. A lidé mi snad k dobru přičetli i to, jak jsem se choval a pracoval v minulé sněmovně," obhajuje svůj úspěch Huml.

V dlouhé trvání Poslanecké sněmovny ale nevěří. "Ta politická roztříštěnost je veliká, očekávám, že do roka a do dne tady budou nové volby," poznamenal.

Největším skokanem letošních předčasných voleb je Miloš Babiš, jmenovec předsedy ANO Andreje Babiše, kterého voliči poslali do parlamentu z třináctého místa kandidátky nového hnutí. Částečně možná proto, že si jej spletli se slavnějším podnikatelem.

"Určitě to hrálo svoji roli, všichni, kdo mi dali preferenční hlas, nebyli moji známí," konstatoval Miloš Babiš. Převzetí role poslance se však nebrání.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.