Výsledek voleb ukazuje na to, že vládní i opoziční strany selhaly, myslí si prezident Miloš Zeman. "Pokud bych to měl hodnotit, tak bych řekl, že dosavadní vládní strany selhaly a strana opozice, která je měla zastoupit, bohužel selhala do jisté míry rovněž. A tak se tam vklínila strana, která vyjadřuje nejvíce ze všech nespokojenost voličů se současným stavem," komentoval volební výsledek Zeman v nedělním pořadu ČT Otázky Václava Moravce.

Miliardář Andrej Babiš a jeho ANO má podle Zemana dostat šanci. "Myslím si, že této straně je zapotřebí dát šanci, dejme tomu těch pověstných 100 dnů hájení, aby přetavila tuto nespokojenost v konkrétní návrhy zákonů," dodal Zeman.

Podle něj žádná ze stran neměla tak atraktivní program, aby přitáhla voliče, což ukázala nízká volební účast.

V letošních předčasných volbách Česko zaznamenalo druhou nejnižší volební účast. K urnám přišlo 59,5 procenta lidí. Méně jich přišlo jen v roce 2002, kdy šlo volit 58 procent

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.