Jen co se předsednictvo ČSSD pokusilo v sobotu večer sesadit šéfa strany Bohuslava Sobotku, vznikla na Facebooku skupina na jeho podporu. Tu její zakladatelé pojmenovali "Chci Bohuslava Sobotku, ne Michala Haška".

Za necelý den si získala více než pět tisíc příznivců.

Autoři zároveň na nedělní podvečer svolali protestní shromáždění. Průvod vyšel v 16:30 z Pohořelce a zamířil před Pražský hrad. Dorazily stovky lidí, v čele šel přímo šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a senátor Jiří Dienstbier.

Sobotka přirovnal návrh na své odvolání k "sarajevskému atentátu".

Podle reportéra IHNED.cz Jakuba Žáka dav nekřičel, zato ale nesl řadu transparentů. Na nich stálo "Hašek, Škromach, Tejc ven", "Hašek není budoucnost" nebo "Za Sobotku a demokracii".

V čele šli také dva demonstranti s transparentem "Hašek = Fierlinger". Místopředsedu ČSSD tak přirovnali k vysokému sociálnědemokratickému funkcionáři, který po převratu v roce 1948 zradil svou stranu, když ji sloučil s KSČ.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.