Představitelé Rekonstrukce státu před volbami sbírali podpisy politiků napříč politickými stranami. Ti se zavazovali, že až budou ve sněmovně, podpoří sadu protikorupčních zákonů. A teď má Rekonstrukce státu pomyslnou ústavní většinu.

Duchovní otec projektu, programový ředitel Ekologického právního servisu (přejmenováno na společnost Frank Bold) Pavel Franc, plánuje s protikorupční agendou zasáhnout i do koaličního vyjednávání. Zákony chce mít prosazené co nejdřív.

"Teď už je jasné, že ať se bude koalice skládat jakákoli, tak všechny její strany Rekonstrukci státu podepsaly. Když se k tomu politické strany zavázaly, neumím si představit, že by zákony neprosadily," připomíná Franc v rozhovoru pro IHNED.cz politikům jejich slib.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.