Místopředseda ČSSD Michal Hašek lhal, když tvrdil, že nebyl za prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Nyní, čtyři dny po schůzce, setkání potvrdil.

Rezignovat ale kvůli opakované lži nehodlá. "Nepodlehnu nynější štvanici. Co dělám, dělám vždy v zájmu ČSSD, nikoliv hrstky vyvolených. Nechci a nebudu ČSSD rozkrádat či organizovat hony na čarodějnice," napsal Hašek v esemesce serveru IHNED.cz.

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka však naznačil, že bude tlačit na to, aby nejen Hašek, ale i další spiklenci, kteří se zúčastnili sobotního večerního utajeného jednání se Zemanem, odešli z vedení strany.

"Mě velmi mrzí, že kolegové Hašek, Tejc a Škromach opakovaně lhali na jednání grémií sociální demokracie o schůzce u prezidenta Zemana. Mrzí mě, že nenašli odvahu, aby o těchto záležitostech pravdivě informovali, ať už kolegy v sociální demokracii nebo veřejnost. A myslím si, že takovýto postup, včetně toho, co provedli na jednání předsednictva, kde se pokusili bezdůvodně zvrátit poměry ve vedení sociální demokracie, je diskvalifikuje, aby nadále zastávali funkce ve vedení sociální demokracie," uvedl Sobotka v rozhovoru pro IHNED.cz.

Nebudu na Haška žalovat

Utajeného jednání u Zemana se kromě Haška zúčastnili právě i další vysocí představitelé ČSSD - místopředsedové Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc, Milan Chovanec a s nimi ještě jihočeský hejtman Jiří Zimola.

Prvním, kdo setkání potvrdil, byl Milan Chovanec. Zdůraznil však, že mluví za sebe, nikoliv za ostatní stranické kolegy. V rozhovoru pro web týdeníku Respekt řekl, že na Haška nebude žalovat. "Třeba aby měl ještě šanci si na tu schůzku do čtvrtka vzpomenout," řekl Chovanec.

Než ale stačilo přijít čtvrteční grémium strany, kde si lídři chtěli vše vyříkat, lež praskla.

Michal Hašek vydal pod tlakem prohlášení, v němž setkání v Lánech přiznal. "Vzhledem k tomu, že jeden z účastníků tuto dohodu nedodržel, schůzku potvrzujeme. Kategoricky odmítáme jakoukoli interpretaci této schůzky jako údajné přípravy tzv. puče v ČSSD," napsal Hašek na Facebook a podepsal kromě sebe i Škromacha, Tejce a Zimolu.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.