Václav Moravec, Zuzana Tvarůžková, Vladimír Keblůšek, Karel Rožánek a dalších 57 redaktorů se ohradilo proti výtkám, že zpravodajství ČT straní Miloši Zemanovi a SPOZ.

Na cenzurní zásahy si stěžovalo 23 redaktorů včetně moderátorky Daniely Drtinové či zástupce šéfredaktora zpravodajství a odboráře Adama Komerse. Podali také písemnou stížnost Radě ČT, která se jí bude zabývat příští týden.

V reakci na to ale 61 redaktorů a moderátorů podepsalo prohlášení, ve kterém odmítají, že "by byli v období před parlamentními volbami i během nich vystaveni jakémukoliv tlaku či ovlivňování reportáží". Naopak byl podle nich kladen důraz na maximální objektivu. "Vyjadřujeme tímto důvěru ve vedení zpravodajství," dodávají. Následuje 61 podpisů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.