Václav Moravec nesouhlasí s prohlášením 23 zaměstnanců ČT, podle kterých zpravodajství veřejnoprávní televize straní prezidentovi Miloši Zemanovi a straně SPOZ.

Spolu s dalšími 60 kolegy se proto podepsal pod dokument, který tvrdí, že každý den byl ve vysílání dáván důraz na maximální objektivitu.

"Vzniklo to spontánně. Mám pocit, že poměrně velká skupina lidí ve zpravodajství považuje za smutné, když se vydávají některé příběhy, o kterých se ještě neví, jestli jsou úplně tak, jak jsou popsány, za systémové selhání, a že všichni ti, kteří nepodepsali jednu petici, podléhají cenzuře a špatnému řízení České televize," řekl Moravec serveru IHNED.cz.

Pod prohlášení, které se vedení ČT zastává, se kromě Moravce podepsali například i Zuzana Tvarůžková, Karel Rožánek, Michal Kubal či Richard Samko.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.