Jeroným Tejc je jedním z pěti sociálních demokratů, kteří se v sobotu účastnili schůzky u prezidenta Miloše Zemana v Lánech.

"Já jsem se o ní dozvěděl několik chvil předtím, než se na ni mělo odjet. Neměl jsem moc času o tom přemýšlet a přiznám se, že v tu chvíli jsem vůbec netušil, že ta schůzka bude nakonec považována za neveřejnou," lituje nyní v rozhovoru pro IHNED.cz.

O své budoucnosti v ČSSD se teprve rozhodne. 

Účastník schůzky Jiří Zimola rezignoval na funkci člena předsednictva i člena výkonného výboru strany. Tvrdí, že bylo třeba vyvodit osobní odpovědnost za tajnou schůzku s Milošem Zemanem. Inspiroval vás Zimola k nějakému rozhodnutí?

Já nepovažuji za nic špatného, když se levicový politik setká s levicovým prezidentem. Považuji spíš za špatné, pokud někdo není schopný udržovat dobré vztahy s prezidentem republiky, což může dlouhodobě škodit i sociální demokracii.

Na straně druhé nepovažuji za vhodné ani to, v jaký čas se ta schůzka, která byla v zásadě neškodná, uskutečnila, a mohlo tedy dojít k jejímu zneužití. V tomto smyslu určitě patřím mezi ty politiky, kteří si nesou odpovědnost.

Já jsem před několika dny obhájil v nejednoduché atmosféře post předsedy poslaneckého klubu. I tato věc se tam samozřejmě promítla a určitě budu o tom, jak se zachovám, uvažovat. Ale jak se rozhodnu, sdělím až ústřednímu výkonnému výboru.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.