Historický propad ODS v předčasných volbách se nevyhnul ani nejsilnějšímu voličskému obvodu strany - Praze. Šéf pražské ODS Bohuslav Svoboda považuje výsledek za logický. "ODS systematicky bořila důvěru svých voličů. Teď máme hlasy u Babiše," říká v rozhovoru pro Hospodářské noviny. Kritizuje i rozhodnutí ODS uspořádat kongres, na němž se chce ucházet o post místopředsedy strany, až v lednu.

To, co se teď v sobotu odehrálo, je neúspěch, katastrofa nebo konec ODS?

Žádná z těchto odpovědí není úplně správná. Je to logický vývoj předcházejících let. ODS systematicky bořila důvěru svých voličů. Začali jsme otáčet celý systém, zbavovat se těch, kteří mají partaj jako výtah k moci nebo jako ekonomické zázemí. Bohužel změna stylu přišla natolik pozdě, že nebyla pochopitelně voliči přijata jako stoprocentní.

Čekal jste tak špatný výsledek?

Ne. Já jsem v Praze čekal dvouciferné číslo, někde mezi 12 a 15 procenty, a myslel jsem si, že by těsně nad dvouciferné číslo ODS mohla dosáhnout i na republikové úrovni.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.