Úsvit přímé demokracie má sice jen 9 členů, ale k tomu i několik tisíc registrovaných příznivců. A právě z nich teď bude hnutí vychovávat nové politiky.

V následujících týdnech založí akademii, která bude jakousi školou politiky. Vybraní odborníci budou fanoušky Úsvitu školit, jak vystupovat na veřejnosti, ale i jak se chovat ke státní správě nebo jak lze prosazovat svá občanská práva.

"Přišli jsme na to, že lidé moc nevědí, co si v kontaktu s úřady a radnicemi mohou dovolit. Základním cílem akademie ale bude získat v regionech co nejvíce lidí, kteří budou vhodnými kandidáty pro komunální politiku a další oblasti," řekl serveru IHNED.cz mluvčí Úsvitu Jan Zilvar.

Projekt bude mít formu "road-show". Školitelé budou s přednáškami objíždět celou republiku. Souběžně s akademií bude Úsvit zakládat i regionální organizace, které zatím nemá, a pro které bude právě shánět vhodné členy.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.