Počet členů ODS neustále klesá. Zatímco v roce 2010 jich měla strana přes 30 tisíc, aktuálně je to 21 490. Jen za poslední dva měsíce opustilo občanské demokraty dalších 100 lidí.

A ukazuje se, že řada pravicových politiků hledá alternativu v nových stranách a hnutích.

Například do ANO se od 1. srpna registrovalo téměř čtyři a půl tisíce lidí. Několik set jich přitom přišlo z dalších stran - zejména ODS. "10 procent zájemců bylo z ODS a TOP 09, asi 90 procent nikdy nebylo v žádné politické straně," říká mluvčí hnutí ANO Radka Burketová.

Celkem má ANO tisíc členů, přes 7 200 sympatizantů a téměř sedm tisíc zájemců o členství.

Každý, kdo se do hnutí přihlásí, se nejprve stane sympatizantem. Pokud chce být členem, podá žádost a stane se zájemcem o členství. Vyřízení požadavku na vyšší status pak trvá až půl roku.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.