Detektivové a státní zástupci mohou v hlavní větvi kauzy Nagyová taktizovat. Jak? Třeba tak, že zatím záměrně ani po téměř pěti měsících od červnové razie neobvinili žádné podezřelé. Přitom jména se nabízejí opravdu velká: figurují mezi nimi zejména vlivní podnikatelé Roman Janoušek či Ivo Rittig. 

O tom, že zdánlivé policejní otálení může být jedním z triků, přemýšlí Janouškův advokát Vít Široký. Podle něj to může být způsob, jak právníky odstřihnout od důležitých informací ze spisu a také od protokolů o výsleších dalších podezřelých.

„O vývoji v kauze nevím nic. Vše se dozvídám jen z médií. A zůstane to tak, dokud nebude můj klient obviněn. Do té doby nebudu mít přístup do spisu a také k výpovědím ostatních podezřelých a obviněných v jiných částech této kauzy,“ uvedl Vít Široký pro IHNED.cz.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.