Poslední tři roky byl v poslaneckých lavicích zelenáčem, kterého takřka nikdo neznal. Teď už ale o sobě sedmadvacetiletý šéf ostravské buňky ČSSD Adam Rykala dává vědět mnohem hlasitěji. 

Zrovna pozitivní PR si přitom ale nepěstuje. Před volbami napřed sestřelil ze severomoravské kandidátky oblíbeného ostravského primátora Petra Kajnara, který si to nenechal líbit a šel k soudu.

A krátce po volbách Rykala pochopil, že se při vnitrostranickém sporu Hašek vs. Sobotka přidal na stranu, která zatím prohrává vysoko na body: předminulou neděli na zasedání předsednictva podpořil výzvu k rezignaci Bohuslava Sobotky na funkci předsedy sociální demokracie.

„Přiznávám, že jsme neměli hlasovat tak, jak jsme hlasovali. Já osobně jsem se rozhodoval v emotivní náladě,“ popisuje Rykala v rozhovoru pro IHNED.cz a tvrdí, že s šéfem strany Sobotkou už se usmířil.

Přesto v pondělí večer Rykala raději složil všechny krajské a celorepublikové stranické funkce a na nedělní zasedání ústředního výkonného výboru do Prahy pojede jen jako host a nikoliv jako hlasující člen ČSSD. Odmítá přitom, že by to byl jen šikovný úhybný manévr s příslibem světlejších zítřků.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.