Začátek dubna je obdobím, které novináři pravidelně tráví v knihovně Poslanecké sněmovny. Pouze tady totiž měli oficiální přístup ke všem výročním zprávám politických stran a hnutí a seznamu jejich dárců. Od středy 5. listopadu už to neplatí.

Vědci ze Sociologického ústavu Akademie věd ČR zpřístupnili nový portál politickefinance.cz, na kterém lze rychle najít, kolik peněz a odkud politická strana v určitém roce získala, kolik utratila i kdo byl jejím sponzorem. Databázi, která v současné chvíli zpřístupňuje data 12 politických stran a hnutí, tým tvořil tři roky.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.